Ana Sayfa Haber Başkan Erdoğan, İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı
 Başkan Erdoğan, İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı
Tarih : 13 Aralık 2018, Perşembe - 14:28
- Siyaset
Başkan Erdoğan, İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı’nda konuşuyor. Erdoğan, Ankara'daki tren kazasıyla ilgili, "Adli ve idari soruşturma başlandı, 3 kişi gözaltına alındı" dedi. Ekonomiye değinen Erdoğan, "Kurdaki kısa süreli dalgalanmayı dahi hükümeti yıpratmak için fırsat bilen kifayetsiz muhterislerin heveslerini kursaklarında bıraktık." ifadelerine yer verdi.

Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda, Cumhurbaşkanlığı ile 16 Bakanlığın önümüzdeki 100 gün içinde gerçekleştireceği icraatları tanıtıyor.
 
Başkan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle;
 
ANKARA'DAKİ TREN KAZASI
Malum tren kazasıyla ilgili milletimin başı sağ olsun diyor, Hayatını haybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Konuyla ilgili Adli ve idari soruşturma başlatıldı. 3 kişi gözaltında. Bu kaza tüm boyutlarıyla incelenecek, sorumlular ortaya çıkartılacak ve gereken her şey yapılacak.
 
"HEVESELERİ KURSAKLARINDA KALDI"
Kurdaki kısa süreli dalgalanmayı dahi hükümeti yıpratmak için fırsat bilen kifayetsiz muhterislerin heveslerini kursaklarında bıraktık. Kişisel çıkarı için 81 milyonluk 'Türkiye gemisi'nin altını oymaya çalışanlar kesinlikle fırsat bulamayacaklar, onlara fırsat vermeyeceğiz. Yaşadığımız onca sıkıntıya rağmen ilk 100 günlük icraat programımızda yüzde 97 gibi son derece yüksek bir gerçekleşme performansına ulaştık
 
"400 EYLEMDEN 340 TANESİNİ TAMAM"
İlk 100 Günlük İcraat Programında yer alan 400 eylemden 340 tanesini tamamladık. Cumhuriyetimizin 95'inci yıl dönümünü kutladığımız 29 Ekim tarihinde Türkiye'ye yeni bir zafer anıtı kazandırdık. 90 milyon yolcu kapasiteli ilk etabının açılışını yaptığımız İstanbul Havalimanı ülkemizin gurur abideleri arasında yerini almıştır.
 
İKİNCİ EYLEM PLANI
İkinci 100 Günlük Eylem Planı'mızda yer alan, yaklaşık 24 milyar liralık 454 eylemin bitirilmesini temin edeceğiz. Gençlerimize gelecek iş planlarında yardımcı olmak amacıyla üniversitelerimizin tamamında Kariyer Merkezleri kuruyoruz.
81 ilimizin tamamına millet bahçesi yapacağız.
İllerimize verilen hizmetlerin takibi ve tespiti için 81 İl Karnesi Projesi'ni devreye alıyoruz.
 
"YENİ BİR KAMPANYA BAŞLATIYORUZ"
Türkçemizin doğru kullanımını temin ve teşvik etmek amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz. Şehirlerimizin estetiğine zarar veren tabela kirliliği ile daha yoğun bir mücadeleye girişiyoruz.
 
Kaynak :
Etiketler :
erdoğan
ak parti
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Başlık
Yorum