Ana Sayfa Haber CHP ile İYİ Parti'den açıklama!
 CHP ile İYİ Parti'den açıklama!
Tarih : 13 Aralık 2018, Perşembe - 14:16
- Siyaset
CHP ile İYİ Parti'den açıklama!

CHP ve İYİ Parti, ittifakta anlaştı. Heyetlerin görüşmesinde Ankara, İstanbul ve İzmir adayının CHP'li olacağı belirtiliyor. Görüşme sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Güzel şeyler olacak, kendimizi Türkiye'ye adadık. Sayın Genel Başkan ve arkadaşlara yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

CHP ve İYİ Parti arasındaki baş döndüren temas trafiğinin ardından uzlaşmanın sağlandığı ileri sürüldü. 
İddiaya göre, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana'da CHP'nin adayının desteklenmesi konusunda anlaşıldı. İYİ Parti'nin, CHP'nin yönetimde olduğu altı büyükşehirde de aday göstermemesi konusunda mutabakata varıldı. Bu çerçevede; Denizli, Trabzon, Samsun, Kocaeli, Kayseri ve Ordu gibi büyükşehirlerde ise İYİ Parti adayının desteklenmesi benimsendi.
 
CHP BALIKESİR ADAYINI ÇEKİYOR
Öte yandan CHP'nin Balıkesir adayını geri çekeceği öğrenildi. CHP Balıkesir'de milletvekili Ahmet Akın’ı aday göstermişti.
Akşener’in Balıkesir adayı olarak açıkladığı Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, İYİ Parti Genel Merkezi’ne geldi. Balıkesir’in işbirliğinde tıkanma yaşanan iller arasında olduğu öne sürülmüştü. Ok, adaylığının geri çekileceğinin iddiaları üzerine, “Genel merkezler ne takdir ederse o olur” yanıtını verdi
Kaynak :
Etiketler :
chp
iyi parti
açıklama
siyaset
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Başlık
Yorum